jacek kupił 1,5 mandarynek za 9,75. ile kg mandarynek kupiłby za 14,3 ?

jacek kupił 1,5 mandarynek za 9,75. ile kg mandarynek kupiłby za 14,3 ?
Odpowiedź

1,5kg - 9,75 x kg - 14,3 x kg = 1,5 kg * 14,3 /9,75 = 21,45 /9,75 = 2,2 kg Odp. Za 14,3 Jacek kupił by 2,2 kg mandarynek

9,75 zł ---- 1,5 kg 14,3 zł ---- x x = 1,5kg*14,3zł / 9,75zł = 21,45kg/9,75 = 2,2kg. Odp.: Za tę kwotę Jacek kupiłby 2,2kg mandarynek.

1,5kg - 9,75 | :3 0,5 kg - 3,25 14,30:3,25=4,4 4,4*0,5=2,2 Odp.2,2kg.

Dodaj swoją odpowiedź