Prosze rozwiążcie mi to Pan Szopiński kupił w hurtowni ,,Wszystko Dla Nóg ' 350 par skarpetek i zaplacił 630 zł. a) Ile par takich skarpetek można kupić w tej hurtowni za 450 zł.? b) Ile w tej churtowni trzeba zapłacić za 450 par skarpetek?

Prosze rozwiążcie mi to Pan Szopiński kupił w hurtowni ,,Wszystko Dla Nóg ' 350 par skarpetek i zaplacił 630 zł. a) Ile par takich skarpetek można kupić w tej hurtowni za 450 zł.? b) Ile w tej churtowni trzeba zapłacić za 450 par skarpetek?
Odpowiedź

a) 630 zł ---- 350 par 450 zł ---- x x = 450 zł * 350/630 x = 250 Odp.: Za 450 zł w tej hurtowni można kupić 250 par takich skarpetek b) 350 par --- 630zł 450 par --- x x = 450 * 630 zł / 350 = 810 zł. Odp.: Za 450 par skarpetek trzeba zapłacić 810 zł.

a) 350-630zł x-450zł 630x=350x450 630x=157500 x=250 Za 450zł można kupić 250 par skarpetek. b) 350-630zł 450-x 350x=450x630 350x=283500 x=810zł Za 450 par skarpetek trzeba zapłacić 810 zł.

630÷350=1,80zł.-cena jednej pary skarpetek a)450zł.-cena za ileś skarpetek 1,80zł.-cena jednej pary skarpetek 450÷1,80=250-liczba par skarpet za 450zł. Odp:Za 450 złotych można kupic 250 par skarpet. b)450-liczba par skarpetek ?-ile zapłacimy za 450 par skarpetek 1,8×450=810zł.-cena 450 par skarpetek Odp:W tej churtowni za 450 par skarpetek trzeba zaplacic 810zł.

Dodaj swoją odpowiedź