Państwo Kowalscy kupili na rynku 10kg cebuli po 0,57 zł za 1kg.Przechodząc obok sklepu,zauważyli,że 1kg cebuli kosztuje tam 0,85 zł.Ile pieniędzy zaoszczędzili państwo Kowalscy? Proszę na dzisiaj Dziękuje

Państwo Kowalscy kupili na rynku 10kg cebuli po 0,57 zł za 1kg.Przechodząc obok sklepu,zauważyli,że 1kg cebuli kosztuje tam 0,85 zł.Ile pieniędzy zaoszczędzili państwo Kowalscy? Proszę na dzisiaj Dziękuje
Odpowiedź

cena z rynku-0,57zł 10*0,57=5,70zł cena ze sklepu-0,85zł 10*0,85=8,50zł 8,50-5,70=2,80zł Odp: Państwo kowalscy oszczędzili na kupnie cebuli 2,80zł.

10 * 0,57 = 5,7 zł 10 * 0,85 = 8,5 zł 8,5 - 5,7 = 2,8 zł

Cena na rynku: 10kg*0,57zł=5,7 zł Cena w sklepie obok: 10kg*0,85zł=8,5 zł Ile zaoszczędzili razem? 8,5 zł-5,7 zł= 2,8 zł Odp: Państwo Kowalscy razem zaoszczędzili 2,8 zł.

Dodaj swoją odpowiedź