Marek kupił 25 dag ciastek po 27,5o za kilogram i o,15 wiśni w czekoladzie po 2,60 za 100g.Zapłacił banknotem 20 zł . Czy za resztę może kupić czekoladki za 8,50 ? POMOCY !!

Marek kupił 25 dag ciastek po 27,5o za kilogram i o,15 wiśni w czekoladzie po 2,60 za 100g.Zapłacił banknotem 20 zł . Czy za resztę może kupić czekoladki za 8,50 ? POMOCY !!
Odpowiedź

Odp : Nie , Marek ma za mało pieniędzy by kupić czekoladki za 8 , 50.

27.50 x 0.25 = 6.87 6.87 - 3.90 = 10.77 20 - 10.77 = 9.23 Odp. Tak, za reszte moze kupic czekoladki za 8.50 Na przyszlosc pisz jednostki ;)

Dodaj swoją odpowiedź