Za dwie bułki i trzy rogale zapłacono 4,90 zł. Bułka jest tańsza od rogala o 30 gr. Ile kosztuje rogal?

Za dwie bułki i trzy rogale zapłacono 4,90 zł. Bułka jest tańsza od rogala o 30 gr. Ile kosztuje rogal?
Odpowiedź

x-cena bułki y-cena rogala 2x+3y=4,9 x+0,3 = y 2x+3(x+0,3)=4,9 x+0,3 = y 2x+3x+0,9=4,9 x+0,3 = y 5x = 4 x+0,3 = y x=0,8 y=1,1 Odp. Bułka kosztuje 0,80 zł, rogal 1,1zł.

Dodaj swoją odpowiedź