1.Napisz i wymyśl 3 zadania z treścią z pieniędzmi rozwiąż je. TYLKO NIE ŁATWE!.Zgłaszam spam za głupoty.

1.Napisz i wymyśl 3 zadania z treścią z pieniędzmi rozwiąż je. TYLKO NIE ŁATWE!.Zgłaszam spam za głupoty.
Odpowiedź

Z wyrażen alg.: Pan Kowalski pobierał ze swojego konta 12 000 zł. Kasjerka wypłaciła tę kwotę w banknotach o nominałach 200zł i 50zł. Banknotów dwustuzłotowych było o 10 więcej niż pięćdziesięciozłotowych. Ile pan Kowalski otrzymał bankotów? x-ilość banknotów 200 zł y-ilość banknotów 50 zł x=y+10 200x+50y=12 00 200(y+10)+50y=12 000 200y+2000+50y=12 000 250y=10000 y=40 x=50 Odp.: Było razem 90 banknotów. Sprawdzenie L=40*50+50*200=200+10 000=12 00 P=12 000 L=P Kolejne zadanie: Wyrażenia alg.: Pani Ewa kupiła sobie bluzkę, sukienkę i żakiet. Razem zapłaciła 532 zł. Sukienka kosztowała o 67 zł więcej niż bluzka, a zakiet 3 razy więcej niż bluzka. Ile kosztowała bluzka, ile sukienka, a ile żakiet? x-bluzka x+67 zł- sukienka 3x-żakiet Razem:532 zł Równanie: 532=x+x+67+3x 532=5x+67 5x=465|/5 x=93 Sprawdzenie: L=279 zł+160 zł+93 zł=532 zł P=532 zł L=P Zwykłe działania: Pan Krzysztof kupił 0,75 kg gruszek po 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa, który kosztował 8,70 zł. Ile reszty otrzymał, jesli zapłacił za te zakupy banknotem dwudziestozłotowym? Rozwiązanie: 0,75 * 3,40=2,55 zł- cena gruszek 8,70- cena ananasa 8,70+2,55=11,25 zł 20,00 zł- 11,25 zł=8,75 zł Kolejne: Pani Ania za 1,5 kg śliwek zapłaciła 5,55 zł. Ile złotych zapłaciłaby za 2 kg śliwek? Rozwiązanie: 5,55/1,5=3,70 zł- cena za 1 kg śliwek 2*3,70=7,40 Odp: Za 2 kg sliwek zapłaciłaby 7,4zł czyli 7,40zł I ostatnie: Wojtek zapłacił za 2,5 kg jabłek 5,75 zł. Marysia kupiła 3,2 kg innych jabłek i zapłaciła 7,20 zł. Które jabłka miały wyższą cenę? Rozwiązanie: 5,75/2,5=2,3- wojtek 7,20/3,2=2,25- Marysia Odp: Jabłka Wojtka były droższe o 5 gr Liczę na naj:* Mam nadzieję że pomogłam :)

Dodaj swoją odpowiedź