charakterystyka Alcybiadesa z książki "Sposób na Alcybiadesa " 1.Przedstawienie postaci 2. Wygląd zewnętrzny 3. cechy charakteru 4. Zamiłowania i zainteresowania 5. sposób postępowania 6.ocena postaci proszę o szybką pomoc

Alcybiades - główny i tytułowy bohater. Tak naprawdę pod tym pseudonimem chowa się profesor Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii. Jest już stary, ma 62 lata, jest łysy. Ma obwisłe ramiona i jest lekko garbaty. nosi grube okulary i wiecznie wygniecione ubranie, bo nie przywiazuje uwagi do wygladu. Jest spokojny i łagodny. Nigdy nie podnosi głosu. Jest zbyt pobłażliwy dla uczniów. Jest nauczycielem sprawiedliwym, choć wymagającym, cierpliwym i wyrozumiałym. W jego charakterystyce znalazło się zdanie,: "Podlega ścisłej ochronie" - czyli oznacza to że wszelkie formy dręczenia przez uczniów są zabronione. Alcybiades był nauczycielem dryfującym, czyli takim, który latwo zbacza z prowadzonego tematu. Jest on dobrym nauczycielem chociaż często niedocenianym.