adam kupił 3 jajka,2 chleby i sok.jedno jajko kosztuje 0,50 gr,chleb 2,86 gr a sok kosztuje 4,99 gr.poprosił kasjerkę o rabat .rabat z jajek wynosił 2%z chlebów 4% a z soku rabatu dostał 3%.ile apłacił za zakupy z rabatem a ile bez oblicz rużnicę.

adam kupił 3 jajka,2 chleby i sok.jedno jajko kosztuje 0,50 gr,chleb 2,86 gr a sok kosztuje 4,99 gr.poprosił kasjerkę o rabat .rabat z jajek wynosił 2%z chlebów 4% a z soku rabatu dostał 3%.ile apłacił za zakupy z rabatem a ile bez oblicz rużnicę.
Odpowiedź

Cena jajek: 3*0,50zł=1,50zł Cena chleba: 2*2,86zł=5,72zł Cena soku: 4,99zł Razem:1,50zł+5,72zł+4,99zł=12,21zł Po rabacie: 1,50zł*98%+5,72zł*96%+4,99zł*97%=1,47zł+5,4912zł+4,8403zł=11,8015zł≈11,80zł Różnica:12,21zł-11,80zł=0,41zł

3*o,5=1,50zł 2*2,86=5,72zł 4,99zł 1,5 + 5,72 + 4.99 = 12,21 bez rabatu 1,50*2%=0,03 1,50-0,03=1,47 5,72*4%=0,23 5,72-o,23=5,49 4,99*3%=0,15 4,99-0,15=4,84 1,47 + 5,49 + 4,84 = 11,8 z rabatem 12,21 - 11,8 = 0,41

Dodaj swoją odpowiedź