Napisz czym różni się Wielkanoc w Polsce od Wielkanocy w Anglii 1.po polsku 2.kiedy się zaczyna Wielkanoc(i kończy) 3.co robią w Wielkanoc Anglicy Np. Polska -malowanie pisanek Anglia -??

W Anglii nie mają specjalnego ciasta ani zwyczajów. Jedynie jajka wielkanocne: z czekolady, puste w środku. Do środka wkłada się rozmaite smakołyki i w niedzielny poranek obdarowuje się takimi jajkami domowników, najczęściej dzieci. W Wielkiej Brytanii są więc i kolorowe jajka, i zajączki, i baranki, i bazie. Zanikł już wprawdzie obyczaj święconki, ale nadal na świąteczne stoły stawia się koszyczki z pisankami, czekoladowym zającem i zieleniną. Ostatnimi laty pojawiły się nawet babki włoskiej proweniencji, obok angielskich "hot cross buns" - słodkich bułeczek z nacięciem w kształcie krzyża. Różnice w obchodach polegają na długości świąt. W Wielkiej Brytanii pierwszy dzień wolny od pracy to już Wielki Piątek. Jest też miejscowy obyczaj ukrywania w ogrodzie lub mieszkaniu czekoladowych jajek, na które polują dzieci, a w niektórych częściach kraju urządza się albo wyścigi z jajkami trzymanymi na łyżce, albo toczenie pisanek po stoku wzgórza. Wygrywa ta, która potoczy się najdalej.