od rzeczy do rzeczy: W tej książeczce szklanki pękają... ze śmiechu! A spodek troszkę się smuci, że zawsze jest pod spodem. Sitko, bliski krewny łyżki cedzakowej, cedzi słowa i dlatego nie każdy ma cierpliwość go wysłuchać. A tarka, która bardzo nie lubi, jak ktoś się chwali, niejednej zarozumiałej marchewce utarła nosa. Zagadki etymologiczne i związki frazeologiczne to bardzo poważne zagadnienia. A Wanda Chotomska zamienia je w zagadki, wspaniale sobie z nimi radzi, i to tak, że dzieci same nie wiedzą, kiedy się ich uczą! W tym zbiorze opowiadań znajdziecie dużo śmiesznych wierszyków i sympatycznych postaci, z którymi spotykacie się na co dzień! Czy to możliwe, że jeszcze nie wszystko o nich wiecie? Seria: Poduszkowce.
I to jest to! ----------------------------------------------------------------------------- I to jest to, i to jest to co cieszy nas najwięcej, więc raz, dwa, trzy na przyszłe dni umówmy się w piosence, podajmy sobie ręce, umówmy się w piosence to jest to i to jest to! Pa, pa, pa-ra pa, pa,ra, pa, pa, pa, pa, pa, pa pa, pa, ra, pa, pa, pa, pa, ra, pa, pa, pa, pa. Wyśpiewamy światu radość, wyśpiewamy miłość żeby serce świata młodym rytmem biło. Świat odmłodzić- to jest pomysł! Dobry pomysł nie jest zły! Odmłodzimy świat piosenką- będzie młody -tak jak my! I to jest to, i to jest to, bo o to przecież chodzi, by stary świat piosenką tą o parę lat odmłodzić, piosenką świat odmłodzić. Nam o to przecież chodzi to jest to i to jest to! Pa, pa, pa, ra, pa,... __________________________________________________________ Liczę na status najlepszego rozwiązania. Nie jest to krótkie, ale łatwo się nauczyć, bo są te pa, pa, ra, pa..
Brązowa piosenka Kasztany są brązowe ten kolor lubi wielu. Prawdziwek w starym borze brązowy ma kapelusz. Brązowy dym w oddali, brązowy w ZOO miś, a kiedy się opalisz brązowy będziesz dziś. Brązowy mały szczeniak, brązowe buty nowe, - a konie?- zmieńmy temat! -też często są brązowe. Nie żaden to przypadek brązowy świeży chleb. -Gdy wcinasz czekoladę brązowa bywasz też! Brązowo w ciepłych krajach pustynia w słońcu świeci na przykład na Hawajach brązowe wszystkie dzieci. Brązowy chrust pod lasem, brązowy mały jeż, wakacje tuż za pasem- brązowy będziesz też! wydaje mi się że ten jest najkrótszy i ze pomogłem