Cena 1 kilograma pomarańczy wzrosła o 20% i wynosi obecnie 4.80 zł. Jaka była cena kilograma pomarańczy przed podwyżką wynik to 4 zł chodzi mi o metode

Cena 1 kilograma pomarańczy wzrosła o 20% i wynosi obecnie 4.80 zł. Jaka była cena kilograma pomarańczy przed podwyżką wynik to 4 zł chodzi mi o metode
Odpowiedź

licz sobie to tak : ile +x%( w tym zadaniu 20) to będzie tyle co ma wyjść( w tym zadaniu 4,80)

Cena 1 kilograma pomarańczy wzrosła o 20% i wynosi obecnie 4.80 zł. Jaka była cena kilograma pomarańczy przed podwyżką 100%-x 120%- 4,80 x= 480/ 120 x=4

120%=4,80 100%=x X=(100*4,80):120 X=4zł

Dodaj swoją odpowiedź