Korzystając z informacji podanychy na metkach, oblicz, ile kosztuje większy kawalek sera gouda. Pierwszy kawalek:0,430 kg, ceny nie ma Drugi kawałek 0,230, cena 5,52

Korzystając z informacji podanychy na metkach, oblicz, ile kosztuje większy kawalek sera gouda. Pierwszy kawalek:0,430 kg, ceny nie ma Drugi kawałek 0,230, cena 5,52
Odpowiedź

Korzystając z informacji podanychy na metkach, oblicz, ile kosztuje większy kawalek sera gouda. Pierwszy kawalek:0,430 kg, ceny nie ma Drugi kawałek 0,230, cena 5,52 0,43-x 0,23-5,52 x=10,32zł

0,230kg--- 5,52 zł 0,430kg--- x x= (0,430kg*5,42 zł) / 0,230kg x=10,32 zł

1 metka masa netto - 0,430kg 2 metka masa netto - 0,230kg należność - 5,52 zł 230 = 5,52 430 = x 430 * 5,52 / 230 = 2373,6/230 = 10,32

Dodaj swoją odpowiedź