Napisz rozprawkę na temat ; Różne oblicza przyjaźni..

Przyjaźń to bliskie, serdeczne stosunki oparte na wzajemnej życzliwości, szczerości, zaufaniu. To także przywiązanie i lojalność wobec drugiej osoby, możliwość polegania na kimś, bywa wręcz, że współodpowiedzialność za czyjeś życie. Różne oblicza przyjaźni - od tej młodzieńczej aż po dojrzałą - spotkać można w literaturze. Werter, główny bohater "Cierpień młodego Wertera", zaufaniem darzy Wilhelma. Powierza mu najskrytsze tajemnice. O wieloletniej przyjaźni świadczy ich korespondencja. Prawdziwie serdeczną i szczerą przyjaźnią darzy Stacha Ignacy Rzecki. Żywo interesują go wszystkie poczynania Wokulskiego, jego sukcesy finansowe i społeczne. Przestrzega go też przed porażkami. Jest oddany i bezinteresowny. Martwi się problemami Stanisława, zwłaszcza że ich nie rozumie. Szczególnie niepokoi go uczucie, jakie Stach żywi do Izabeli Łęckiej. Ignacy chciałby, by Wokulski ożenił się z panią Stawską. Życzy przyjacielowi jak najlepiej. Przyjaźń starego człowieka i kilkuletniego chłopca opisał Ernest Hemingway w opowiadaniu "Stary człowiek i morze". To przyjaźń wyjątkowa i oparta na wzajemności: Santiago był dla chłopca nauczycielem, chłopiec zaś opiekował się starym rybakiem i pomagał mu, dzięki czemu ten nie czuł się samotny.

Napisz rozprawkę na temat : Różne oblicza przyjaźni..

Napisz rozprawkę na temat : Różne oblicza przyjaźni.....