1 zad. a)1 i 2/3 tej liczby to 25 b)4 i 3/7tej liczby to93 c)3 i 3/5 tej liczby to 360 d)4 i 3/8 tej liczby to 140 2 zad za 0,4kg cukierków zapłacłam 4,44zł. jaka była ich cena za 1 kg? prosze o pomoc

1 zad. a)1 i 2/3 tej liczby to 25 b)4 i 3/7tej liczby to93 c)3 i 3/5 tej liczby to 360 d)4 i 3/8 tej liczby to 140 2 zad za 0,4kg cukierków zapłacłam 4,44zł. jaka była ich cena za 1 kg? prosze o pomoc
Odpowiedź

1. a) 5/3=25 x=15 b) 31/7=93 x=21 c) 18/5=360 x=100 d) 35/8=140 x=32 2. 4.44:0.4=11.1zł 11.10zł za kilogram

a) 5/3=25 1/3=5 3/3=15 B) 31/7=93 1/7=3 7/7=21 C) 18/5=360 1/5=20 5/5=100 D) 35/8=140 1/8= 4 8/8=32 2. 1,11- cena 0,1kg cukierków 1,11* 10= 11,10zł cena za 1kg cukierków

1. a) 1 2/3 = 25 5/3 = 25 / ×3 ÷5 odp . 15 b) 4 3/7 = 93 31/7 = 93 / ×7 ÷31 odp. 21 c) 3 3/5 = 360 18/5=360 / ×5 ÷18 odp. 100 d) 4 3/8 = 140 35/8 = 140 / ×8 ÷35 odp. 32 2. 0,4 kg = 4,44zł / ÷2 0,2 = 2,22 / ×5 1kg = 11,1 zł odp. 1kg cukierków kosztuje 11,1 zł.

Dodaj swoją odpowiedź