Basia kupiła 1.4kg cukierków po 24,40zł za kg. Z 20zł otrzymała resztę; a) 4,40zł b) 6,10 zł c) 13,90zł c) 19,75 zł napisz obliczenia.

Basia kupiła 1.4kg cukierków po 24,40zł za kg. Z 20zł otrzymała resztę; a) 4,40zł b) 6,10 zł c) 13,90zł c) 19,75 zł napisz obliczenia.
Odpowiedź

1,4×24,40=34,16zł z treści podanych w zadaniu wynika,że te 20 zł nie wystarczy na zakup takiej ilości cukierków w takiej cenie za 1 kg

1,4 kg *24,40 zl/ kg = 34,16 zł Basi zabrakło pieniędzy. Coś jest nie tak z danymi ! Może kupiła 0,14 kg wtedy 0,14 kg *24,40 zl/kg = 3,416 zł Też nie pasuje. Może cena była 14,40 zł/ kg wtedy 1,4 kg * 14,40 zl/kg = 20,16 zl Też nie pasuje !!!

Basia kupiła 1.4kg cukierków po 24,40zł za kg. Z 20zł otrzymała resztę; 1,4*24,40=34,16zł zabrakło pieniedzy a) 4,40zł b) 6,10 zł c) 13,90zł c) 19,75 zł napisz obliczenia.

Dodaj swoją odpowiedź