Zad.1 - Historia Jakie przemiany gospodarcze nastąpiły w Polsce po 1898 r. ??? Zad.2 - Matma 1 kg pomidorów kosztuje - 3,80 zł 1 kg - ogórków - 2,40 zł Ile trzaba zaplacić za ćwierć kg pomidorów i półtora kg ogórków?

Zad.1 - Historia Jakie przemiany gospodarcze nastąpiły w Polsce po 1898 r. ??? Zad.2 - Matma 1 kg pomidorów kosztuje - 3,80 zł 1 kg - ogórków - 2,40 zł Ile trzaba zaplacić za ćwierć kg pomidorów i półtora kg ogórków?
Odpowiedź

Zad . matma . Pomidory : ćwierć kilograma = 0,25 kg . A więc : 0,25 kg *3,80 zł = 0,95 zł Ogórki : 1 kg = 2,40 zł 2,40 zł : 2 = 1,20 zł 2,40 zł + 1,20 = 3,60 zł Tego z historii zadania nie umiem . Sorki :(

Dodaj swoją odpowiedź