Cena pomarańczy wzrosła o 30% i wynosi obecnie 3,90 zł za kilogram.Ile kosztowały pomarańcze przed podwyżką ? Daje naj !

Cena pomarańczy wzrosła o 30% i wynosi obecnie 3,90 zł za kilogram.Ile kosztowały pomarańcze przed podwyżką ? Daje naj !
Odpowiedź

3.90:1.30=3zł

3,90------ 130% x----------- 100% x=3,90*100%/130%=3

3,90zł - 130% x         - 100%   x= 3,90zł*100%/130%=390/130zł=3zł   Odp. Przed podwyżką kosztowały 3 zł.

Dodaj swoją odpowiedź