Rozwiązywanie zadan tekstowych za pomoaca rownan. Zeszyt i ołówek kosztuja 2zł i 75gr.Zeszytjest drozszyod ołówka o 95gr. Ile kosztuje zeszyt a ile ołówek?

Rozwiązywanie zadan tekstowych za pomoaca rownan. Zeszyt i ołówek kosztuja 2zł i 75gr.Zeszytjest drozszyod ołówka o 95gr. Ile kosztuje zeszyt a ile ołówek?
Odpowiedź

x-ołówek x+0.95 - zeszyt 2.75 - zeszyt i ołówek x+x+0.95=2.75 2x+0.95=2.75/-0.95 2x=1.80/:2 x=90gr. ołówek: 0.90zł. zeszyt: 1.85zł.

o -tyle kosztuje ołówek o+0,95+o=2,75/-0,95 2o=1,80/:2 o=0,90 0,90+0,95=1,85 Ołówek kosztuje 0,90 a zeszyt 1,85 zł.

x - ołówek x+0,95zł - zeszyt 2,75 zł - cena ołówka i zeszytu łącznie x+x+0,95zł = 2,75 2x = 1,8 zł x = 0,9 zł - cena ołówka 0,9 zł + 0,95 zł = 1, 85 zł - cena zeszytu

Dodaj swoją odpowiedź