za 4 kg jabłek i 2 paczki ciastek zapłacono 19,80zł.Paczka ciastek kosztowała 3,50zł cenę jabłek oznacz X . Ułóż równanie podaj cenę 1kg jabłek

za 4 kg jabłek i 2 paczki ciastek zapłacono 19,80zł.Paczka ciastek kosztowała 3,50zł cenę jabłek oznacz X . Ułóż równanie podaj cenę 1kg jabłek
Odpowiedź

1. 4x + 2*3,50 = 19,80 4x + 7=19,80 I-7 4x=12,80 I:4 x=3,20 - 1 kilogram jabłek

x- tyle kosztuje kilogram jabłek 4x+2*3,5=19,80 4x+7=19,80/-7 4x=12,80/:4 x=3,20 Jabłka kosztują 3,20 za kg.

x - jabłka 4x + 2 * 3,50 = 19,80 4x + 7 = 19,80 / - 7 4x = 12,80 / : 4 x = 3,20 Odp: Kilogram jabłek kosztował 3,20 liczę na naj

Dodaj swoją odpowiedź