1. W dniu Zmartwychwstania. 2. Namaszczanie chorych daje chorym spowiedź i komunię świętą. Jeżeli chory nie może się spowiadać, sakrament własną mocą odpuszcza grzechy o ile chory pragnie dostąpić przebaczenia. 3. * Diakonat - najniższy stopień sakramentu kapłaństwa. Diakon asystuje kapłanowi lub samodzielnie sprawuje niektóre funkcje liturgiczne (może uroczyście udzielać chrztu, asystować przy udzielanie sakramentu małżeństwa), zaś podczas mszy odczytuje Ewangelię i udziela wiernym Eucharystii. Nie może natomiast prowadzić mszy świętej i udzielać rozgrzeszenia. Diakonat jest jedynym spośród stopni kapłaństwa, który może stać się udziałem żonatych mężczyzn. * Prezbiteriat - głównym zadaniem prezbiterów jest celebracja eucharystyczna. Wśród innych jego zadań wymienić można posłuszeństwo wobec ordynariusza oraz zachowanie wstrzemięźliwości. Prezbiter ma obowiązek rezydowania w miejscu wyznaczonym mu przez biskupa. * Biskup - duchowny o najwyższych święceniach. Jest zwierzchnikiem duchownych niższego stopnia.
celem sakramentu święcień jest udzielenie specjalnej łaski chrześcijaninowi, ktory doswiadvza trudności związanych z ciężką chorobą lub ze starością. W III w. rozpowszechnił sie zwyczaj pokuty.;d Tamtego jednego nie wiem . ;(
1. Sakrament pokuty i pojednania został ustanowiony przez Chrystusa, który ukazał się swoim Apostołom wieczorem w dniu Paschy. 2. Ostatni sakrament przyjmowany w życiu daję odpuszczenie grzechu i spokojne odejście na drugi świat. 3. diakonat prezbiterat (prawo prowadzenia nabożeństw i sprawowania sakramentów) biskupstwo duchowny o najwyższych święceniach, urząd kościelny) Pozdrawiam M;)