Asia poszła do sklepu i kupiła x jabłek, 1kg gruszy,0,5kg śliwek i zapłaciła 24,60 zł .Ile Asia kupiła jabłek wiedząc że kilogram kosztuje 5,00 zł ,1kg gruszy 10,60zł a kg śliwek 18 zł ? Prosze o pełne działania i odpowiedz także pełną .

Asia poszła do sklepu i kupiła x jabłek, 1kg gruszy,0,5kg śliwek i zapłaciła 24,60 zł .Ile Asia kupiła jabłek wiedząc że kilogram kosztuje 5,00 zł ,1kg gruszy 10,60zł a kg śliwek 18 zł ? Prosze o pełne działania i odpowiedz także pełną .
Odpowiedź

x*5+1*10,60+0,5*18=24,60 5x+10,60+9=24,60 5x+19,60=24,60 5x=24,60-19,60 5x=5 /:5 x=1 Asia kupiła 1 kg jabłek

cena gruszek 1*10.60=10.60 cena śliwek 0.5*18=9 cena jabłek 10.60+9=19.60 24.60-19.60=5 5:5=1 Odp.Asia kupiła 1kg jabłek.

x = cena jabłek 10,60 = cena za 1kg gruszek 9= cena za pół kilo śliwek ( 18 : 2 = 9) x + 10,60 + 9 = 24, 60 I - 10, 60 x + 9 = 14 I - 9 x = 5 Asia za jabłka zapłaciła 5zł czyli kupiła ich 1kg.

Dodaj swoją odpowiedź