Za 3kg cytryn i 2kg mandarynek należy zapłacić 19,10zł kilogram cytryn jest o 70gr droższy niż kilogram mandarynek.Jakie są ceny cytryn pilnena dziś

Za 3kg cytryn i 2kg mandarynek należy zapłacić 19,10zł kilogram cytryn jest o 70gr droższy niż kilogram mandarynek.Jakie są ceny cytryn pilnena dziś
Odpowiedź

3*0.70 =2.10 zl 19.10 - 2.10 = 17 17:5 = 3.40 zł <---cena za 1kg mandarynek:) 3.40 + 0.70 = 4.10 <--- cena za 1kg cytryn:) Pozdro

19,10-(3*0,70) = 19,10 - 2,10 =17,00 zl 17 zl : 5 = 3,40 zl 3,40 zl + 0,70 zl = 4,10 Cena kilograma cytryn wynosi 4,10

1kg cytryn = x + 0.7 1kg mandarynek= x 2x+3*(x+0,7) = 19,10 2x + 3x + 2,1 = 19,10 5x + 2,1 = 19,10 - 2,1 5x = 17 :5 x = 3,4 1kg mandarynek = 3,4 zł 1kg cytryn = 3,4zł + 0,7 = 4,1zł Odp.: Kilogram cytryn kosztuje 4,1 zł

Dodaj swoją odpowiedź