Na zabawę karnawałową zakupiono 10kg każdego z trzech rodzajów cukierków. Ile zapłacono za cukierki?? krówki - 11,25 zł/kg kukułki - 9,13 zł/kg pralinki - 24,16 zł/kg

Na zabawę karnawałową zakupiono 10kg każdego z trzech rodzajów cukierków. Ile zapłacono za cukierki?? krówki - 11,25 zł/kg kukułki - 9,13 zł/kg pralinki - 24,16 zł/kg
Odpowiedź

(10* 11,25)+(10*9,13)+(10*24,16)=445,4

K=11,25 * 10 kg =112,50 zł K=9,13*10kg=91,30 P=24,16*10=241,16 zł Liczę na naj :*:*:* liczyłam na kalkulatorze . i na kartce . :D Razem = 445,40 zł :D

Dodaj swoją odpowiedź