jeden zeszyt kosztuje 1,25 zła jeden ołówek kosztuje 0,95 zł ile Janek zapłacił za 3 zeszyty i dwa ołówki ile reszty otrzymal z 10 zl ? PROSZĘ DO DZIŚ DO 19

jeden zeszyt kosztuje 1,25 zła jeden ołówek kosztuje 0,95 zł ile Janek zapłacił za 3 zeszyty i dwa ołówki ile reszty otrzymal z 10 zl ? PROSZĘ DO DZIŚ DO 19
Odpowiedź

jeden zeszyt kosztuje 1,25 zła jeden ołówek kosztuje 0,95 zł ile Janek zapłacił za 3 zeszyty i dwa ołówki ile reszty otrzymal z 10 zl ? 3*1,25+2*0,95=3,75+1,90=5,65 Za 3 zeszyty i 2 ołówki Janek zapłacił 5,65 zł 10-5,65=4,35 Z 10 zł otrzymał 4,35 zł reszty

3*1,25+2*0,95=3,75+1,90=5,65 Za 3 zeszyty i 2 ołówki zapłacił 5,65 10-6,56=4,35 Otrzymał 4,35 reszty Mam nadzieję że pomogłam ;DDD

3,75+2=5,75 10-5,75=4,25 odpowiedź:zostało 4,25 reszty

Dodaj swoją odpowiedź