Basia kupiła x kg bananów po 2 zł, zaś Ewelina o 3kg bananów więcej. Ile razem zapłaciły za zakupy?.

Basia kupiła x kg bananów po 2 zł, zaś Ewelina o 3kg bananów więcej. Ile razem zapłaciły za zakupy?.
Odpowiedź

2x+2(x+3)=2x+2x+6=4x+6 chyba tak ^^

Dodaj swoją odpowiedź