Marek miał kupić 3kg jabłek i 4 paczki herbatników. Jedna paczka herbatnikow kosztowala 2,5zł. Marek za wszystko zapłacił 19,60zł.Ile kosztował 1kg jablek. Sorry,że dodałem to w chemii ale pomyślałem o następnym zadanie z chemii. ;)

Marek miał kupić 3kg jabłek i 4 paczki herbatników. Jedna paczka herbatnikow kosztowala 2,5zł. Marek za wszystko zapłacił 19,60zł.Ile kosztował 1kg jablek. Sorry,że dodałem to w chemii ale pomyślałem o następnym zadanie z chemii. ;)
Odpowiedź

całkowity koszt herbatników - 2,5*4=10 całkowity koszt jabłek - 19,60-10=9,6 cena jabłek za kilogram - 9,6/3=3,2 Odp.: Kilogram jabłek kosztował 3złote i 20groszy.

Marek miał kupić 3kg jabłek i 4 paczki herbatników. Jedna paczka herbatnikow kosztowala 2,5zł. Marek za wszystko zapłacił 19,60zł.Ile kosztował 1kg jablek. 4*2,50+3*x=19,60 3x=19,60-10 3x=9,60 x=3,20 zł

Dodaj swoją odpowiedź