1kg ciastek kosztuje 8zł.Oblicz,ile trzeba zapłacić za: a) 0,5kg tych ciastek b)5kg tych ciastek c)7kg tych ciastek d) 15kg tych ciastek Proszę o szybką odp. z Góry dzieki ;)

1kg ciastek kosztuje 8zł.Oblicz,ile trzeba zapłacić za: a) 0,5kg tych ciastek b)5kg tych ciastek c)7kg tych ciastek d) 15kg tych ciastek Proszę o szybką odp. z Góry dzieki ;)
Odpowiedź

a) 8*0,5=4 zł b) 8*5=40 zł c) 8*7=56 zł d) 8*15=120 zł

1kg-8zł a) 0,5kg tych ciastek ½kg*8zł=4zł b)5kg tych ciastek 5kg*8zł=40zł c)7kg tych ciastek 7kg*8zł=56zł d) 15kg tych ciastek 15kg*8zł=120zł liczę na naj ;D

a) ODP:Trzeba zapłacić 4 zł za 0,5kg tych ciastek. b) ODP:Trzeba zapłacić 40 zł za 5kg tych ciastek. c) ODP:Trzeba zapłacić 56 zł za 7kg tych ciastek. d) ODP:Trzeba zapłacić 120 zł za 15kg tych ciastek. a) 8:0,5=4 zł b) 8*5=40 zł c) 8*7=56 zł d) 8*15=120 zł liczę na NAJJJ i myślę że pomogłem

Dodaj swoją odpowiedź