http://ch.ostatnidzwonek.pl/a-617.html ^Tu jest ładnie wyjaśnione.
Uzasadnij, że "Wesele" przynależy do struktury polskiego myślenia w ogóle, a jego problematyka wciąż jest aktualna.
Wesele Stanisława Wyspiańskiego to polski dramat narodowy, który mimo iż został napisany sto lat temu, wciąż posiada bardzo aktualną dla narodu polskiego tematykę. To nie tylko dramat symboliczno-fantastyczny, ale przede wszystkim społeczn...
Problematyka narodowowyzwoleńcza "Wesela".
Temat: Związek didaskaliów i sceny I z problematyką narodowowyzwoleńczą „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Przeanalizuj podane fragmenty, a wnioski odnieś do wiedzy o całym utworze.
„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego jest...
Problematyka społeczna w literaturze Młodej Polski
- chodzi głównie o trzech facetów: Żeromski, Wyspiański, Reymont (trzeciego ktoś na rozpisce potraktował zdawkowo, a nawet wcale, a to błąd)
- Żeromski to "Ludzie bezdomni": bieda, praktycznie brak możliwości wydostania się z biedne...
Problematyka twórczości Bolesława Prusa.
W twórczości B. Prusa nowelistyka stanowi początek oryginalnego dorobku powieściowego. W swych nowelach Prus pisze, m.in. pod wpływem powieści Karola Dickensa, o ludziach prostych, szukających pracy w miastach, często krzywdzonych i poniżan...
Problematyka państwa i ojczyzny w publicystyce renesansu.
Andrzej Frycz-Modrzewski należy do najwybitniejszych publicystów tego okresu porusza bowiem tematy najbardziej istotne, aktualne i skomplikowane. Swoje poglądy na państwo przedstawił w pięcioksięgu "O poprawie rzeczypospolitej":
- "...