blok chałwy o wadze 60 dag kosztuje 15 zł. Ile kosztuje kilogram chałwy
blok chałwy o wadze 60 dag kosztuje 15 zł. Ile kosztuje kilogram chałwy
60dag-15zł 100dag-xzł x=25zł
15 : 60 = 0.25 1dag = 0.25zł 1kg = 100dag 0.25 * 100 = 25zł Kilogram chałwy kosztuje 25zł. lub 60dag = 15zł 100dag = x 60x = 100*15 60x = 1500 x = 1500:60 x = 25 Kilogram chałwy kosztuje 25zł.
60dag-15zł 100dag-x 60x=100*15 /:60 x=25zł Odp. Kilogram chawłi kosztuje 25 zł