jezeli 30l. kosztuje 100 zł to ile bedzie kosztowało 20l?
jezeli 30l. kosztuje 100 zł to ile bedzie kosztowało 20l?
2/3 * 100zł = 66,66 zł 66 zł 66 gr
30l=100 zł 20l=x x= 20l razy 100 zł./ podzielic przez 30l x=66,67 zł.
100 zł : 30 = 10/3 10/3 * 20 = 200/3 ~ 67