NAJCZĘSTSZE CHOROBY UKŁADU MOCZOWEGO Wypisz : OBJAWY, Czym jest spowodowane to, i leczenie ( nie z internetu ) Kłębuszkowe zapalenie nerek: Zapalenie pęcherzyka moczowego niewydolność nerek

Dla ukladu wydalniczego grozne sa takze choroby wywolywane przez bakterie. Drobnoustroje te uszkadzaja klebuszki nerkowe, powodujac schorzenie zwane klebuszkowym zapaleniem nerek. Przyczyniajac sie do niego rowniez silnie trujace substancje, ktore przeniknel do organizmu.Chorzy oddaja wowczas mala ilosc moczu, poniewaz filtracja ich krwi jest utrudniona. w organizmie zostaje wiecej wody, ktora gromadzi sie w innych narzadach i zakloca ich prace.Ponadto na skutek uszkodzenia klebuszkow wraz z moczem wydalane sa potrzebne organizmowi aminokwasy, a nawet komorki krwi. Bakterie powoduja rowniez zapalenie pecherza moczowego. Do jego objawow naleza: goraczka oraz silny bol i pieczenie podczas oddawania moczu. Niewydolność nerekstan upośledzenia nerek ponad możliwości fizjologiczne ich kompensacji. Wyróżnia się stan przewlekły i ostry. wszystko z podrecznika!