Jest to sposób w jakim wykształciły się pasma roślinności w zależności od wysokości. To również przystosowanie roślin do warunków klimatycznych panujących na danych wysokościach. Piętra dzielimy na -piętro podgórskie -650 m n.p.m regiel dolny -1050m n.p.m regiel górny -1450m n.p.m kosodrzewina - 1850m n.p.m hale -2250m n.p.m turnie Mam nadzieję, że to o to chodziło:)
jest to ulorzenie warstw roslinnych w terenach gorskich w polskich gorach ma sie to tak 1.Regiel dolny(lasy liściaste i mieszane) 2.Regiel górny(lasy iglaste) 3.piętro kosodrzewiny 4.pietro hal 5pietro turni(nagie skały)
Piętrowość roślinna polega na zmianie roślinności w górach wraz ze wzrostem wysokości. Spowodowane jest to zmianami warunków klimatycznych. Skład pięter roślinności jest różny w zależności w jakiej części świata się znajdujemy. Podam przykład Tatr : regiel dolny (las mieszany) - sięga do 1250 m n.p.m. regiel górny (las iglasty) - sięga do 1150 m n.p.m. kosodrzewina (krzewiaste zarośla) - sięgają do 1800 m n.p.m. hale ( łąki wysokogórskie) - sięgają do 2250 m n.p.m. na samym szczycie znajduje się piętro z turniami z nielicznymi trawami Pozdrawiam ;)