W sklepie są wafle po 8zł i po 12 zł za kilogram. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli po 11 zł za kilogram. Ile wafli kazdego rodzaju powinien zmieszac, aby otrzymac 20 kg tej mieszanki. zadanie z rozwiązywanie równań

W sklepie są wafle po 8zł i po 12 zł za kilogram. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli po 11 zł za kilogram. Ile wafli kazdego rodzaju powinien zmieszac, aby otrzymac 20 kg tej mieszanki. zadanie z rozwiązywanie równań
Odpowiedź

8x+12y=11*20 x+y=20 x=20-y 160-8y+12y=220 4y=60 y=15 x=20-15=5 odp. 5 kg wafli po 8 zl i 15 kg wafli po 12 kg dasz najjj?

Dodaj swoją odpowiedź