Wpływ bezrobocia na życie społeczne??(referat)

Wpływ bezrobocia na życie społeczne??(referat)
Odpowiedź

Przedłużający się okres bezrobocia może te zjawiska nasilać, ponieważ reakcje na utratę pracy przebiegają zgodnie z określonymi fazami przystosowania się do powyższej sytuacji. Początkowy szok spowodowany zwolnieniem z pracy zastępowany jest krótką fazą optymizmu i wiary w znalezienie nowego zatrudnienia, a następnie okresem pesymizmu i utraty nadziei. Ostatecznie długotrwałe bezrobocie prowadzi do bezradności. Stosunki z najbliższymi znajomymi i przyjaciółmi postrzegane są przez bezrobotnych na ogół jako nie zmienione w porównaniu z okresem pracy zawodowej. Jednak w miarę wydłużania się czasu pozostawania bez pracy relacje te ulegają zmianie.

W dzisiejszych czasach w spoleczenstwie zaponowalo niesamowite bezrobocie ... co prowadzi ze soba straszliwe skutki... ludzie nie maja pieniedzy na wlasne utrzymanie przez co coraz czesciej spotyka sie " zebrakow" na ulicach...Staje sie to dosc powaznym problemem nie tylko w naszym panstwie .. ale takze w wielu innych krajach , ktorym tak samo jak Grecji grozi powazny kryzys.. Powodem tak duzej liczby osob bezrobotnych w szczegolosci sa bankructwa wielu wielkich firm , a takze kryzys w kraju Wielu ludzi nie radzi sobie z tym problemem tym bardziej osoby nie posiadajace dobrego wyksztalcenia . W dzisisjeszych czasach by zdobyc jaka kolwiek prace potrzebne jest minimum wyksztalcenie ponadgimnazjalne i zdana matura .. czego z pewnoscia minimum 20% spoleczenstw nie posiada.... W takich sytuacjach powinno dzialac panstwo... Wiele ludzi z takiego powodu wyjezdza za granice i zarabia 2 razy wiecej niz czlowiek dobrze wyksztalcony w Polsce . Bezrobocie panujace w kraju zmusza spoleczenstwo do wyjazdu z kraju w poszukiwaniu pracy ... czesto bardziej oplacalnej .

Dodaj swoją odpowiedź
Turystyka i rekreacja

Polityka Turystyczna - wykłady

POLITYKA TURYSTYCZNA

WYKŁAD 1

POLITYKA – wywodzi się z greki, politykon – ozn. publiczne, społeczne, państwowe, powszechne, obywatelskie, też znaczyło do XIX wieku: towarzyskie, uprzejme. Słowo polis znaczyło – pod w...