zapisz za pomocą układu równań, x - oznacza cenę cukierka, a y - cenę lizaka. w 1 są 3 cukierki i 3 lizaki za 3,30 zł, a w 2 2 cukierki i 4 lizaki za 2,20 zł

zapisz za pomocą układu równań, x - oznacza cenę cukierka, a y - cenę lizaka. w 1 są 3 cukierki i 3 lizaki za 3,30 zł, a w 2 2 cukierki i 4 lizaki za 2,20 zł
Odpowiedź

3x+3y=3,3 zł 2x+4y=2,2 zł

Dodaj swoją odpowiedź