basia kupiła 0,25 dag polędwicy po 24,40zł za kilogram. z 20 zł ile otrzymała reszty?
basia kupiła 0,25 dag polędwicy po 24,40zł za kilogram. z 20 zł ile otrzymała reszty?
20 zł - ( 0,25 dkg × 0,01 ) × 24,40 zł = 20 zł - 0,0025 kg × 24,40 zł = 20 zł - 0,061 zł = 19,939 zł
24,4zł --- 1kg x --------- 0,0025kg x=0,06zł 20zł-0,06zł=19,94zł -> reszta Zastanawia mnie fakt, czy dobrze przepisałaś polecenie, bo 0,25 dag to bardzo mało. Nawet jeden plasterek szynki waży więcej. Podejrzewam, że chodziło o 25dag, czyli 0,25kg. 24,4zł - 1kg x ------- 0,25kg x=6,1zł 20zł-6,1zł=13,90zł -> reszta
w = 0, 25 dag = 0,0025 kg k = 24, 40 zł/kg p = 20 zł z = ? r = ? w - waga k - koszt za kilogram p - pieniądze jakie ma z - musi zapłacić r - reszta z = 0,0025 kg / 24, 40 zł/kg z = 1,02 zł r = 20 zł - 1,02 zł = 18,98 zl