jeden metr szescienny wody kosztuje 1,50.Ile musze zaplacic za 200 litrow wody?

jeden metr szescienny wody kosztuje 1,50.Ile musze zaplacic za 200 litrow wody?
Odpowiedź

Rozwiązanie w załączniku.

1m³=1 000dm³ 200l=200dm³ 1 000dm³-1,50zł 200dm³=x zł 1000x=300 x=0,30zl

dane: cena 1 m3 =1,50 zł szuk.: cena 200 l w. =? Rozwiązanie: 1 litr = 1 dm3 wody 1 m3 = 1 000 dm3 =1 000 l 1 000 l - 1,50 zł 200 l - x zł ----------------------- x =(200 l *1,50 zł) : 1 000 l x = 0,30 zł Odp.Za 200 litrów wody zapłacę 0,30 zł,czyli 30 groszy.

Dodaj swoją odpowiedź