Witam ;) Proszę obliczenie pola figury w załączniku :) wiem że rysunek jest niedokładny ale proszę go spróbować zrobić :) Daje Naj ;)   PS. to wszystko jest w metrach i najlepiej jakby ktoś pozamieniał potem na m² a wynik podał w Arach ;)

Witam ;) Proszę obliczenie pola figury w załączniku :) wiem że rysunek jest niedokładny ale proszę go spróbować zrobić :) Daje Naj ;)   PS. to wszystko jest w metrach i najlepiej jakby ktoś pozamieniał potem na m² a wynik podał w Arach ;)
Odpowiedź

podzielmy figure na dwie figury. prostokąt i trapez. pole prostokąta wynosi: P= a*b= 6,70*17,60= 117,92m2 pole trapezu wynosi: P= 1/2h*(a+b)= 1/2*18,2 * (4,50+17,60)= 9,1* 22,1= 201,11m2 pole całkowite: 117,92 + 201,11= 319,03m2 1 ar = 100m2 czyli odpowiedz to: 3.19arów. ________ pozdrawiam:)

Rozdzielamy ją na 3 figury: 2 prostokąty i trójkąt. P₁=4,5m*24,9m=112,05m²   P₂: a=17,6m-4,5m=13,1m b=6,7m P₂=6,7m*13,1m=87,77m²   P₃: a=13,1m h=24,9m-6,7m=18,2m P=½ * 13,1m*18,2m=119,21m²   P=P₁+P₂+P₃=112,05m²+87,77m²+119,21m²=319,03m²≈3,19arów

Na początku należy podzielić sobię tą figurę na dwie części - jedną z nich będzie prostokąt, a drugą trapez. Następnie trzaba obliczyć pole każdej z nich. PROSTOKĄT: P 1 = a x b P 1 = 6,7 x 17,6 = 117, 92 m kwadratowych ( tu trzeba policzyć pod kreskę) TRAPEZ: P 2 = 0,5 X h x (a+b) P 2 = 0,5 x 18,2 x (4,5 + 17,6) P 2 = 9,1 X 22,1 = 201, 11 m kwadratowych ( tu również trzeba policzyć pod kreskę)   Teraz obliczamy pole całkowite Pc = P1 + P2 Pc = 117,92 m kw. + 201, 11 m kw. Pc = 319, 03 m kwadratowych   1 ar = 100 m kwadratowych dlatego też po zamianie na ary wynik będzie równy 3, 19 ara.

Dodaj swoją odpowiedź