W sklepie Żabka Pepsi kosztowało 1,50zł. Najpierw jej cenę podniesiono o 5% a następnie obniżono o 15%. Ile kosztuje obecnie Pepsi?

W sklepie Żabka Pepsi kosztowało 1,50zł. Najpierw jej cenę podniesiono o 5% a następnie obniżono o 15%. Ile kosztuje obecnie Pepsi?
Odpowiedź

1,50-początkowa cena 105%*1,50=1,58   85%*1,58=1,34   Odp: Pepsi obecnie kostuje 1,34zł.

Rozwiązanie w załączniku..

Pepsi --->1.50zl=150gr Podwyzka---> 150gr * 5% = 150 * 0,05=7.5gr czyli 150gr + 7.5 gr= 157.5gr. Obnizka---> 157.5 gr * 15% =0.15·157.5=23.625   157.5 - 23.625=133.875gr = 134gr=1.34zl.   Odp. Napoj Pepsi w sklepie Żabka kosztuje 1.34zl.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

W sklepie Żabka Pepsi kosztowało 1,50zł. Najpierw jej cenę podniesiono o 5% a następnie obniżono o 15%. Ile kosztuje obecnie Pepsi?

W sklepie Żabka Pepsi kosztowało 1,50zł. Najpierw jej cenę podniesiono o 5% a następnie obniżono o 15%. Ile kosztuje obecnie Pepsi?...