Woreczki do lodu kosztują 24,40zł. Teraz 22 woreczki czyli o 10 % wiecej jest za tę samą cenę. O ile % obnizyła sie cena jednego woreczka do robienia kulek lodu?

Woreczki do lodu kosztują 24,40zł. Teraz 22 woreczki czyli o 10 % wiecej jest za tę samą cenę. O ile % obnizyła sie cena jednego woreczka do robienia kulek lodu?
Odpowiedź

x= ilość woreczków kiedyś 110% * x= 22 1,1x=22 x=20   Cenaa 1 woreczka kiedyś 24,4 / 20=1,22 [zł]   ćena woreczkaa teraz 24,4 / 22= ok. 1,1 [zł]   (1,1 / 1,22) *100% = ok.90%   100% - 90% = 10% Odp. Cenaa jednego woreczka spadła o ok. 10%    

110% --- 22 woreczki 100% --- x   x = 20   24,4zł/20=1,22zł -> cena jednego woreczka dawniej 24,4zł/22=1,11zł -> cena jednego woreczka obecnie   1,22zł --- 100% 1,11zł --- x   x ≈ 91% 100%-91%=9% Odp.: Cena jednego woreczka obniżyła się o około 9%.

110%-22 100%-x   1,1x=22 x=20     (24,4 / 20)/(24,4/22)*100%≈91%     100% - 91% = 9%   Odp. Cena jednego woreczka obniżyła się o ok. 9%  

Dodaj swoją odpowiedź