K=Kp*(1+r)^{n} K - wartośc końcowa Kp - kapitał poczatkowy r- procent n - ilość lat K= 2000*(1+0,05)^{10} K= 2000*(1,05)^{10} K≈2000*1,63 K≈3260 zł
2000 * 5% = 100 2000 + 100 = 2100 po 1 roku 2100 * 5% = 105 2100 + 105 = 2205 po 2 roku 2205 * 5% = 110.25 2205 + 110.25 = 2315.25 po 3 roku 2315.25 * 5% = 115.76 2315.25 + 115.76 = 2431.01 po 4 roku 2431.01 * 5% = 121.55 2431.01 + 121.55 = 2552. 56 po 5 roku 2552.56 * 5% = 127.58 2552.56 + 127.58 = 2680.14 po 6 roku 2680.14 * 5% = 134 2680.14 + 134 = 2814.14 po 7 roku 2814.14 * 5% = 140.71 2814.14 + 140.71 = 2954.85 po 8 roku 2954.85 * 5% = 147.74 2954.85 + 147.74 = 3102.59 po 9 roku 3102.59 * 5% = 155.13 3102.59 + 155.13 = 3257.72 po 10 latch :):)
K=K₀*(1+p)^n K= 2 000zł*(1+0,05)^10 K= 2 000zł * 1,62889 K= 3257,78zł