Maciek kupił dwa opakowania ciastek w cenie 2,50 zł za każde i pozostało mu mniej niż 4 zł. Ile pieniędzy miał Maciek przed zrobieniem zakupów?

Maciek kupił dwa opakowania ciastek w cenie 2,50 zł za każde i pozostało mu mniej niż 4 zł. Ile pieniędzy miał Maciek przed zrobieniem zakupów?
Odpowiedź

x-2*2,50<4 x-5<4 x<4+5 x<9 Odp.[Przed zrobieniem zakupów miał mniej niż 9 zł.

2.50 zł * 2 = 5,00zł - tyle kosztowały dwa opakowania ciastek 5,00zł + ok. 4,00zł = ok. 9,00 zł Odp: Przed zrobieniem zakupów Maciek miał mniej niż 9 zł.

x- pieniądze Maćka na zakupy 2* 2,50 - kwota wydana na zakupy <4 - pozostała reszta   x-2*2,50<4 x-5<4 |+5 x<9 zł   Maciek miał mniej niż 9 zł.

Dodaj swoją odpowiedź