polityka zagraniczna i wewnetrzna mieszka drugiego, bezpryma, bolesława krzywoustego i władysława hermana,po pare punktów do kazdego, daje 20 punktów-bardzo pilne !!!

Mieszko 2 _ Prowadził politykę ofensywną . Atakował zachodnie tereny                ( dzisiejsze okolice  granic z Niemcami ) Bezprym- po przejęciu tronu przez niego rozpętał sie zamęt poskutkowało to straceniem ziem na rzecz Niemców , o które walczył i zdobywał jego ojciec Mieszko 2. Bolesław Herman przeszedł do obozu antygregoriańskiego stał sie zagorzałym sojusznikiem władcy Niemiec. Bolesław Krzywousty - stał sie wrogiem Henryka 5  władcy Niemiec gdy ten ze swoim wojskiem zaatakował ziemie polską w 1109 r.