"W hurtowni za 62 notesy trzeba zapłacić 806zł.Ile za tę kwotę można kupić notesów o 60 gr. tańszych?" Proszę o rozwiązanie na dziś!!!!

"W hurtowni za 62 notesy trzeba zapłacić 806zł.Ile za tę kwotę można kupić notesów o 60 gr. tańszych?" Proszę o rozwiązanie na dziś!!!!
Odpowiedź

806zł:62=13zł- koszt jednego notesu w hurtowni 806zł:(13zł-60gr)=806zł:12,40zł=65-ilość notesów do kupienia za 12,40zł LICZĘ NA NAJ:P

koszt 1 notesu: 806:62=13 zł 13zł-60 gr=12.40zł 806:12.40=65   odp:za te kwote mozna kupic 65 notesów o 40 gr tańszych.   licze na naj ;)

1)806:62=13 - cena jednego notesu w hurtowni 2) 13-0,60= 12,40 cena notesu tańszego o 60 groszy 3) 806:12,40=65 ilosc notesów ktore mozna zakupić za tę kwote o 60 groszy tańszych.. :)

Dodaj swoją odpowiedź