w sklepie sa wafle po 4 zł i po 6 zł za kg.MISZANKA TYCH WAFLIZ KOSZTUJE 5,5 ZŁ ZA KG .iLE WAFLI KAZDEGO RODZAJU POWINIEEN ZMIESZAĆ ABY OTRZYMAC 20 KG MIESZANKI

w sklepie sa wafle po 4 zł i po 6 zł za kg.MISZANKA TYCH WAFLIZ KOSZTUJE 5,5 ZŁ ZA KG .iLE WAFLI KAZDEGO RODZAJU POWINIEEN ZMIESZAĆ ABY OTRZYMAC 20 KG MIESZANKI
Odpowiedź

(4+6+6+6)÷4=22÷4=5,5. Na 1 kilogram wafli za 4zł, w tej mieszance są 3 kilogramy mieszanki za 6 złotych. 3+1=4 20÷4=5 5×1=5 5×3=15 Odp. Powinno się zmieszać 15 kilogramów mieszanki po 6 złotych i 5 kilogramów mieszanki po 4 złote.

Dodaj swoją odpowiedź