Maja kupiła tabliczkę czekolady o masie 125 g za 1 zł, a Zuzia - o masie 20 dag za 1,50 zł. Która z dziewcząt kupiła czekoladę po niższej cenie w przeliczeniu na 1 g?

Maja kupiła tabliczkę czekolady o masie 125 g za 1 zł, a Zuzia - o masie 20 dag za 1,50 zł. Która z dziewcząt kupiła czekoladę po niższej cenie w przeliczeniu na 1 g?
Odpowiedź

125g-1zł 1g-xzł 1g-0,008zł 200g-1,5zł 1g-xzł 1g-0,0075zł Odp. Zuzia kupiła taniej o 0,0005 zł.

Zuzia, ponieważ 1 zł : 125 g= 0,008 zł 1,5 zł : 2oo g ( 2o dag= 2oo g) = 0,0075 zł   0,008 > 0,0075

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

zadanie 3.1 Marek wlał do dzbanka jedną trzecią litra soku jabłkowego,0.05 litrów soku cytrynowego i jedną czwartą litra soku pomarańczowego. Ile wody musi dolać by mieć 1,5 napoju ? zadanie 3.3 Tort urodzinowy ważył 1,8 kg Goście na przyjęciu zjedli

zadanie 3.1 Marek wlał do dzbanka jedną trzecią litra soku jabłkowego,0.05 litrów soku cytrynowego i jedną czwartą litra soku pomarańczowego. Ile wody musi dolać by mieć 1,5 napoju ? zadanie 3.3 Tort urodzinowy ważył 1,8 kg Goście n...