Ile kosztuje 1kg sera żółtego ,jeśli za 0,3kg tego sera zapłacono 6,30zł? Dam naj.;P  

Ile kosztuje 1kg sera żółtego ,jeśli za 0,3kg tego sera zapłacono 6,30zł? Dam naj.;P  
Odpowiedź

0,3 kg -------- 6,3zł 1kg -----------x   x = (1*6,3zł) : 0,3 x = 21zł   Pozdrawiam ;] :*

0.3kg-6,3zł 1kg-x   x=(1x6,3):0,3   x=21

Dodaj swoją odpowiedź