Ile kosztuje 1kg sera żółtego ,jeśli za 0,3kg tego sera zapłacono 6,30zł? Dam naj.;P
Ile kosztuje 1kg sera żółtego ,jeśli za 0,3kg tego sera zapłacono 6,30zł? Dam naj.;P
0,3 kg -------- 6,3zł 1kg -----------x x = (1*6,3zł) : 0,3 x = 21zł Pozdrawiam ;] :*
0.3kg-6,3zł 1kg-x x=(1x6,3):0,3 x=21