Zeszyt kosztuje 2,98zł.Ile można kupić takich zeszytów mając 21zł? Jeden gwóźdź waży 7g.Opakowanie gwoździ,w zaokrągleniu do dziesiątek gramów waży 310g.Ile gwoździ jest w tym opakowaniu?

Zeszyt kosztuje 2,98zł.Ile można kupić takich zeszytów mając 21zł? Jeden gwóźdź waży 7g.Opakowanie gwoździ,w zaokrągleniu do dziesiątek gramów waży 310g.Ile gwoździ jest w tym opakowaniu?
Odpowiedź

7 zeszytów i zostanie Ci 14 gr 44 gwoździe

21:2,98=7,04698odp.: Możemy kupić 7 zeszytów310:7=44,28571odp.: W opakowaniu jest ok. 44 gwoździ.

Dodaj swoją odpowiedź