Korzystając z internetu lub innych źródeł ,odszukaj więcej informacji na temat darmowych licencji.Proszę o podpowiedź , bo jest mi to potrzebne na poniedziałek.

Korzystając z internetu lub innych źródeł ,odszukaj więcej informacji na temat darmowych licencji.Proszę o podpowiedź , bo jest mi to potrzebne na poniedziałek.
Odpowiedź

Adware - bezpłatne oprogramowanie, które w większości przypadków wyświetla reklamy, czasami zawiera w sobie również dodatkowe oprogramowanie (które może wysyłać autorowi aplikacji informacje m.in. na temat systemu operacyjnego użytkownika). Freeware - licencja oprogramowanie, która umożliwia rozprowadzanie aplikacji bez ujawniania kodu źródłowego oraz bez czerpania z nich korzyści finansowych. Programy Freeware można używać za darmo (jednak często wyłącznie w warunkach domowych). GNU General Public License (GPL) - licencja pozwalająca na bezpłatne: korzystanie z programów (opartych na tej licencji) w dowolnym celu oraz sprawdzanie ich działania i modyfikowanie ich. Programy na tej licencji można również dowolnie rozpowszechniać oraz poprawiać (jednak należy te poprawki przekazać opinii publicznej). Mozilla Public License (MPL) - licencja opracowana przez Netscape na potrzeby projektu Mozilla. Z programów opartych na tej licencji można korzystać zarówno w celach osobistych jak i komercyjnych.

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) - licencja wolnego i otwartego oprogramowania stworzona w 1983 roku przez Richarda Stallmana i Ebena Moglena na potrzeby Projektu GNU, zatwierdzona przez Open Source Initiative. Pierwowzorem licencji była licencja Emacs General Public License. Wersja druga licencji GNU GPL została wydana w roku 1991, a wersja trzecia – 29 czerwca 2007   Affero General Public License Obydwie wersje AGPL zostały zaprojektowane by naprawić niedoskonałości zwykłej licencji GNU GPL w środowisku aplikacji uruchamianych po stronie serwera (na przykład serwisy webowe). Gdy nie dochodzi w rzeczywistości do dystrybucji oprogramowania, co nie nakłada na użytkownika obowiązku udostępnienia kodu źródłowego aplikacji.   Licencja GNU FDL (ang. Free Documentation License) (Licencja Wolnej Dokumentacji) jest licencją typu copyleft dla dokumentów wolnej dokumentacji.   I do tego wszystkie wymienione przez kolegę wyżej

Dodaj swoją odpowiedź