Co to jest fonetyka?

Co to jest fonetyka?
Odpowiedź

Dział naui o języku, który zajmuje się badaniem dźwięków mowy ludzkiej , a więc głosek,akcentu,intonacji itp.

Fontetyka - Fonetyka jest nauką o głoskach, najmniejszych elementach dźwiękowej formy wyrazu. Materiał, który służy do tworzenia głosek, jest powietrze które wydychamy. Strumień powietrza wydostaje się na zewnątrz i powoduje drgania powietrza w otoczeniu. Drgania te układają się w fale głosowe, które dochodzą do uszu odbiorcy = słyszymy wtedy głoskę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

co to jest fonetyka? proszę o odpowiedź na sprawdzian xd

co to jest fonetyka? proszę o odpowiedź na sprawdzian xd...

Język polski

Co to jest fonetyka?

Co to jest fonetyka?...

Język polski

co to jest fonetyka + przykłady

co to jest fonetyka + przykłady...

Język polski

Fonetyka

CZYM JEST FONETYKA?
Fonetyka bada zjawiska dźwiękowe w mowie. To nauka o głoskach. Fonetyka wyjaśnia też, jaką funkcję pełnią poszczególne narządy mowy. Ogólnie zapamiętaj, że fonetyka zajmuje się dźwiękową stroną języka.

Język polski

KTÓRE ZDANIE JEST PRAWDZIWE Fonetyka jest działem gramatyki zajmującym się : A. budową zdania B. budową wyrazu C. badaniem dźwięków mowy ludzkiej D. badaniem wszystkich dźwięków w przyrodzie PROSZĘ O POMOC !!!

KTÓRE ZDANIE JEST PRAWDZIWE Fonetyka jest działem gramatyki zajmującym się : A. budową zdania B. budową wyrazu C. badaniem dźwięków mowy ludzkiej D. badaniem wszystkich dźwięków w przyrodzie PROSZĘ O POMOC !!!...